Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kształcimy praktycznie

Elwira Przybylska, kanclerz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, mówi o specyfice uczelni oraz o charakterze kształcenia.

Ks. Rafał Pastwa: Co charakteryzuje Wyspę, bo tak popularnie nazywana jest uczelnia w codziennych rozmowach i przekazach.

Elwira Przybylska: Wskazałabym przede wszystkim na praktyczny profil kształcenia. Przygotowywaliśmy się do tego od kilkunastu lat. Dzisiaj możemy powiedzieć, że na WSPA przyszli praktycy kształceni są przez obecnych praktyków. Dodatkowo mamy jeszcze biznesowe rady konsultacyjne. Oznacza to, że przy tworzeniu programu studiów przeprowadzane są pogłębione konsultacje ze specjalistami poszczególnych branż. W przypadku programu studiów informatycznych są to np. przedstawiciele firm informatycznych z naszego regionu, podobnie jest w przypadku transportu i innych gałęzi biznesu. Konsultujemy te kwestie z pracodawcami, bo oni wiedzą najlepiej, jakich pracowników potrzebują.

Jest Pani zadowolona z tego powiązania kształcenia i biznesu?

Bardzo, bo odbywa się to na wysokim poziomie. Jest to rzeczywiste i prawdziwe, a nie na papierze. Specjaliści zbierają się regularnie, a ich uwagi są brane pod uwagę.

Szukajmy kolejnych wyróżników Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Naszym flagowym kierunkiem jest informatyka. Mamy tu do minimum ograniczone nauczanie teoretyczne. Większość zajęć to edukacja warsztatowa, zajęcia projektowe oraz praktyki i staże u pracodawców. Jest duże zapotrzebowanie na informatyków na naszym rynku. Dzięki temu nasi studenci często już od drugiego roku nauki pracują w najlepszych firmach tej branży na Lubelszczyźnie. WSPA wyróżniają też studia podyplomowe. Mamy bogatą ofertę kierunków, które są realizowane na wysokim poziomie, w sposób praktyczny. Na podyplomówkę zapraszam tych, którzy chcą pogłębić swoje dotychczasowe umiejętności bądź zmienić kwalifikacje w stosunku do wykształcenia kierunkowego. Nie wszyscy wiedzą, że na studia podyplomowe można się zapisać tuż po ukończeniu studiów licencjackich oraz inżynierskich. Tytuł magistra nie jest konieczny.

Ilu studentów kształci się na Wyspie?

Prawie 2 tys. Najwięcej na informatyce i zarządzaniu.

Jest to wyższa szkoła o charakterze prywatnym. Studenci płacą za naukę.

Tak. To jest jedyne źródło, z którego się utrzymujemy. Nie korzystamy z dotacji państwowych.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL