Nowy numer 27/2020 Archiwum

Kształcimy praktycznie

Elwira Przybylska, kanclerz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, mówi o specyfice uczelni oraz o charakterze kształcenia.

Jeszcze niedawno pojawiały się głosy, że jeśli ktoś nie dostał się na uniwersytet publiczny, to szedł do szkoły prywatnej. Bo jak zapłacił czesne, to nie musiał martwić się o egzaminy…

Wierzę w to, że przychodzą do nas osoby ambitne, pracowite, które chcą się czegoś nauczyć i wynieść jak najwięcej wiedzy i umiejętności. Staramy się, by po zakończeniu studiów nasi absolwenci byli gotowi do podjęcia aktywności na rynku pracy, by byli ludźmi o szerokich horyzontach. WSPA jest uczelnią pierwszego wyboru dla osób dojrzałych, które wiedzą, co chcą osiągnąć w życiu zawodowym.

Kierowanie uczelnią wyższą to również konieczność reagowania na nieustannie zachodzące zmiany kulturowe, zmiany na rynku pracy, a także w przepisach dotyczących kształcenia.

Konkurencja na rynku edukacyjnym wymusza na nas elastyczność i duże tempo w podejmowaniu decyzji strategicznych. Ostatnia reforma szkolnictwa wyższego nie dotknęła nas w tak mocny sposób jak uczelnie publiczne czy o profilu ogólnoakademickim, ponieważ my już dawno realizujemy postulaty, które zostały w niej zapisane.

WSPA to również placówka edukacyjna działająca w wymiarze międzynarodowym.

Bardzo dbamy o międzynarodowy charakter szkoły, który dzisiaj jest atutem. Mamy studentów ze Wschodu: z Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Uzbekistanu. Ponadto uczą się u nas studenci z Indii, Bangladeszu, a nawet z Pakistanu.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama