Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

Tradycyjnie już 1 listopada w okolicach cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu. Policja apeluje, żeby z samochodu przesiąść się do komunikacji miejskiej.

Żeby zachęcić ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej, 1 listopada będzie można autobusami MPK jeździć bez biletu. Najbardziej oblegana linia nr 200 będzie kursować co 6 minut i połączy lubelskie cmentarze: na Majdanku, przy Unickiej i Lipowej.

Będzie jeździła z ronda Berbeckiego przez al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy, Unicką, Podzamcze, al. Tysiąclecia, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, Lipową, al. Piłsudskiego, Al. Zygmuntowskie, ul. Fabryczną, Drogę Męczenników Majdanka i ul. Krańcową, potem przez al. Witosa i ul. Dekutowskiego do pętli na Majdanku. Uwaga! Autobus nie będzie się zatrzymywać na przystankach na al. Witosa, a wracając z Majdanka nie pojedzie al. Witosa, tylko Drogą Męczenników Majdanka. 1 listopada linia 200 będzie kursowała nawet co 6 minut, zaś 2 listopada co 24 minuty.

Uruchomiona zostanie także linia 201, która będzie jeździć z Konopnicy (z przystanku przy lesie) przez al. Kraśnicką, Zana, Filaretów, Głęboką, Narutowicza, Lipową, Krakowskie Przedmieście, 3 Maja, al. Tysiąclecia, Podzamcze, Unicką, al. Spółdzielczości Pracy i al. Andersa do ronda Berbeckiego. Linia będzie kursowała wyłącznie 1 listopada z 30-minutową częstotliwością.

Zmieni się także organizacja ruchu w okolicach lubelskich cmentarzy i tak w środę od godz. 16 zmiany obowiązywać będą między skrzyżowaniem z ul. Ordonówny a skrzyżowaniem z ul. Grenadierów - dwa pasy ruchu będą przeznaczone do jazdy w kierunku cmentarza, jadącym do centrum zostanie jeden pas. Wyjazd spod cmentarza na Majdanku będzie możliwy tylko drogą gruntową, biegnącą za punktami kamieniarskimi do ronda.

Wybierający się na cmentarz przy ulicy Lipowej będą mogli parkować na ul. Głębokiej, gdzie zasłonięte będą zakazy zatrzymywania się między ul. Narutowicza, a Raabego. 1 listopada bez żadnych opłat będzie można korzystać z parkingu pod Plazą, który będzie czynny od godz. 7 do 21.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama