Nowy numer 23/2020 Archiwum

Dawne tradycje tutaj wciąż są żywe

Pierzak - słowo dziś niemalże tajemne, odkryje swoje znaczenie przed wszystkimi, którzy pojawią się w pierwszą niedzielę listopada w Muzeum Wsi Lubelskiej.

W niedzielę 4 listopada w Muzeum Wsi Lubelskiej wydarzenie „Pierzak” nawiąże do dawnego życia codziennego wsi i miasteczka. Tego dnia zostanie wystawiony spektakl w duchu ludowego teatru amatorskiego pt. „Pierzaki kumowskie”, w wykonaniu zespołu Kumowianki, pracowników i przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej oraz uczniów z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Motywem przewodnim spektaklu będzie ukazanie wykonywanej niegdyś na wsi czynności darcia pierza. Po spektaklu dzieci będą mogły wziąć aktywny udział w zabawie Gąski, gąski do domu. Miłym zakończeniem odwiedzin lubelskiego skansenu będzie warsztat wykonywania ozdób na choinkę - pajączków z gęsiego puchu.

Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, której należy dokonać telefonicznie w Dziale Ekspozycji i Edukacji Muzealnej, tel.: 81 53 385 13.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama