Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zapadła decyzja. Będzie rozbudowa III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie

W tej chwili jedynie 40 proc. zajęć gimnastycznych odbywa w się w szkole przy pl. Wolności 4 w Lublinie.

To duża radość dla środowiska szkolnego, choć wszyscy zdają sobie sprawę, że realizacja projektu potrwa kilka lat.

- Chodzi o rozbudowę szkoły, budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem. W tej chwili jedynie 40 proc. zajęć gimnastycznych odbywa w się w naszej szkole. Zmuszeni jesteśmy korzystać z innych obiektów - mówi Grzegorz Lech, dyrektor III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Rozbudowa obejmie teren obecnego parkingu szkolnego, ma powstać sala gimnastyczna, która będzie zakotwiczona w podziemiu. Koncepcja architektoniczna została opracowana przez biuro Marii Kantor. Jest już także pozytywna opinia właściwych organów miasta wobec takiego zagospodarowania terenu.

W całość działań dotyczących planów rozbudowy III LO zaangażowali się rodzice, dyrekcja oraz nauczyciele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama