Nowy numer 23/2020 Archiwum

Poławiacze Pereł przywołali do istnienia Tymczasowy Rząd Lubelski przejdź do galerii

Aktorzy w wyjątkowo interesujący sposób postanowili pokazać całej Polsce, że Lublin przez cztery dni był stolicą naszego kraju.

Walka o nowy kształt budzącego się – po 123 latach uśpienia – kraju. Wolność słowa, druku, zgromadzeń. Równouprawnienie obywateli bez względu na płeć, pochodzenie, wyznanie i przekonania. Pierwszy krok w tym kierunku został postawiony w Lublinie.

O tym postanowili poinformować mieszkańców Lubelszczyzny, ale także całej Polski, Poławiacze Pereł Improv Teatr wraz z Przyjaciółmi. 

Po stu latach, za sprawą lubelskich aktorów, ponownie w Pałacu Generała Gubernatora na placu Litewskim, odbyło się pierwsze posiedzenie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Rządu Ignacego Daszyńskiego. Pierwszego rządu niepodległej Polski. 

Na scenie widzowie mogli oglądać aktorów, którzy wcielili się w postaci m.in. Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Edwarda Rydza-Śmigłego czy Ireny Kosmowskiej. 

Spektakl trwający niespełna godzinę wyreżyserowali Marcin Wąsowski i Przemysław Buksiński. Scenariusz napisał Marcin Wąsowski, a w rolach głównych wystąpili: Magda Stec-Turowicz, Jacek Brzeziński, Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Michał Łysiak, Grzegorz Pudło oraz Marcin Wąsowski.

Ostatnie przedstawienie zostanie wystawione jeszcze dziś o godz. 17 w auli I. Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama