Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Sekrety pisania książek dla dzieci

Chełmską Bibliotekę Publiczną odwiedziła ceniona autorka książek dla dzieci – Renata Piątkowska. Spotkanie poświęcone było książkom „Która to Malala?” oraz „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”.

Pisarce towarzyszyła lektorka Malwina Kożurno, która czytała wybrane fragmenty tekstów.

Autorka w książce „Która to Malala?” opisuje autentyczne losy pakistańskiej bohaterki – laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Podczas spotkania przedstawiła realia panujące w kraju Malali, mówiła o prawach człowieka, w szczególności kobiet, oraz udzieliła cennej lekcji, by doceniać wolność i dostęp do rzetelnej edukacji.

Drugie spotkanie, oparte na książce „Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”, zostało przygotowane dla młodszych czytelników, którzy wspólnie rozwiązywali przygotowane zagadki oraz z zaangażowaniem słuchali o trudnej pracy detektywa.

Spotkanie z Renatą Piątkowską   Spotkanie z Renatą Piątkowską
Chełmska Biblioteka Publiczna
– Opowiedzieć historie, które wciągną młodego człowieka, nie jest łatwo, ale gdy opowieść się spodoba, dzieci są najwierniejszymi czytelnikami i chcą wracać do poznanych bohaterów. Książkowe postaci są wzorem do naśladowania, stają się bohaterami dziecinnych zabaw. Jestem pod wrażeniem książek autorstwa pani Renaty – mówi Ewa Lisowska, mama Antka i Marysi, wiernych czytelników literatury dziecięcej.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Czytam, bo lubię”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy