Nowy numer 21/2020 Archiwum

Klerycy zapraszają wszystkich do seminarium na Cecyliankę

...tym razem na Dni Muzyki Chrześcijańskiej. Będzie to okazja do wspólnego spotkania oraz uwielbienia Boga w muzyce.

Lubelska „Cecylianka” to trzy dni koncertów: chórów, orkiestr, zespołów komercyjnych, a także widowiska teatralne. Wszystkie wydarzenia związane z „Cecylianką” mają charakter otwarty. Wydarzenie co roku organizują diakoni Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Tym razem muzyczne spotkania zaplanowano w dniach od 16 do 18 listopada. 

– Ideą festiwalu w lubelskim seminarium jest promowanie dobrej muzyki, będącej istotnym składnikiem chrześcijańskiej kultury - informują organizatorzy.

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka” jest imprezą cykliczną. Od lat jest stałym wydarzeniem w przestrzeni Lublina. Nazwa festiwalu pochodzi od św. Cecylii z Rzymu. Według przekazów była olśniewająco piękną kobietą. Pochodziła ze znakomitej rzymskiej rodziny, była chrześcijanką z wyboru. Zginęła śmiercią męczeńską w listopadzie 230 r. Na śmierć skazano także jej męża Waleriana i jego brata Tyburcjusza. Męczennicę uznano za patronkę muzyki kościelnej dopiero w średniowieczu. W aktach męczeństwa Cecylii znaleziono zapis mówiący o tym, że gdy na jej weselu brzmiała muzyka, ona - w swoim sercu – śpiewała hymny Bogu.

Szczegółowy program tegorocznej "Cecylianki":

  • 16 listopada (piątek), godz. 20.00 w kościele seminaryjnym – uwielbienie z zespołem GUADALUPE,
  • 17 listopada (sobota), godz. 19.00 w auli MSD – koncert patriotyczno-uwielbieniowy „WOLNOŚĆ JEST W NAS” wykonają połączone dwa chóry: Chadek Gospel Choir oraz Świdnik Gospel Choir, które poprowadzi dyrygent Grzegorz Głuch,
  • 18 listopada (niedziela), godz. 19.00 w auli MSD – teatr ITP wystąpi ze spektaklem  muzycznym „IFIGENIA”.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama