Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Msze św. z lubelskich kościołów w TVP Lublin

Już nie tylko online z lubelskiej katedry, ale także poprzez telewizję można wysłuchać Mszy św. z różnych kościołów naszej archidiecezji.

W nowej ramówce TVP3 Lublin w niedzielne przedpołudnie zarezerwowano pasmo czasowe – o godz. 10.00 – na transmisję niedzielnych Mszy św. z kościołów Lubelszczyzny. Obszar objęty zakresem nadawania lubelskiego ośrodka Telewizji Polskiej należy do czterech diecezji: lubelskiej, sandomierskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej. Transmisje z archidiecezji lubelskiej zaplanowane zostały na pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. W pierwszą niedzielę będą to kościoły Lublina, zaś w trzecią kościoły i parafie spoza Lublina.

Transmisja Mszy św. w TVP3 Lublin to wyjście naprzeciw osobom pozostających w domach lub z różnych przyczyn nie mogących fizycznie uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. w parafii. Stwarza ona okazję do podtrzymania duchowej więzi ze wspólnotą wierzących dla osób chorych, w podeszłym wieku, przebywających w szpitalach, w domach pomocy społecznej, w więzieniach, pracujących w niedziele lub przebywających zagranicą. Stanowi też okazję dla zaprezentowania parafii, wspólnot, służby liturgicznej ołtarza, piękna samego kościoła, wystroju jego wnętrza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy