Nowy numer 22/2020 Archiwum

Msze św. z lubelskich kościołów w TVP Lublin

Już nie tylko online z lubelskiej katedry, ale także poprzez telewizję można wysłuchać Mszy św. z różnych kościołów naszej archidiecezji.

W nowej ramówce TVP3 Lublin w niedzielne przedpołudnie zarezerwowano pasmo czasowe – o godz. 10.00 – na transmisję niedzielnych Mszy św. z kościołów Lubelszczyzny. Obszar objęty zakresem nadawania lubelskiego ośrodka Telewizji Polskiej należy do czterech diecezji: lubelskiej, sandomierskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej. Transmisje z archidiecezji lubelskiej zaplanowane zostały na pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. W pierwszą niedzielę będą to kościoły Lublina, zaś w trzecią kościoły i parafie spoza Lublina.

Transmisja Mszy św. w TVP3 Lublin to wyjście naprzeciw osobom pozostających w domach lub z różnych przyczyn nie mogących fizycznie uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. w parafii. Stwarza ona okazję do podtrzymania duchowej więzi ze wspólnotą wierzących dla osób chorych, w podeszłym wieku, przebywających w szpitalach, w domach pomocy społecznej, w więzieniach, pracujących w niedziele lub przebywających zagranicą. Stanowi też okazję dla zaprezentowania parafii, wspólnot, służby liturgicznej ołtarza, piękna samego kościoła, wystroju jego wnętrza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama