Nowy numer 21/2020 Archiwum

"Humanae vitae" – odpowiedź na nasze czasy?

W pięćdziesiąt lat od wydania encykliki Pawła VI odbędzie się konferencja organizowana w auli Caritas przed duszpasterstwo rodzin i metropolitę lubelskiego.

Abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej, zapraszają na konferencję zatytułowaną „Encyklika Humanae vitae – odpowiedź na nasze czasy”, która odbędzie się w sobotę 17 listopada 2018 r. w auli Domu Nadziei lubelskiej Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Przeczytaj także: Dr Maciej Barczentewicz - Jako lekarz nie mam wątpliwości.

Program:

  • 9.00 – otwarcie konferencji – abp Stanisław Budzik,
  • 9.15 – Msza św.,
  • 10.30 – "Miłość małżeńska w świetle Humanae vitae – program dla współczesnych małżeństw?" – ks. prof. Marian Pokrywka,
  • 11.00 – "Humanae vitae – dokument, który wyprzedził epokę. Aspekty społeczne i medyczne" – dr Maciej Barczentewicz,
  • 11.30 – "Pastoralna aktualność encykliki Humanae vitae" – prof. Krystian Wojaczek,
  • 12.00 – "Św. Paweł VI – promotor cywilizacji miłości w epoce buntu" – Monika Zając,
  • 12.30 – podsumowanie.

Encyklika Humanie vitae, została wydana w lipcu 1968 r. Była ostatnią encyklika papieża Pawła VI. Dokument o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego, wzbudził wiele emocji i kontrowersji, również wśród osób wierzących.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama