Nowy numer 15/2024 Archiwum

Niebawem 17. edycja Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich w Lublinie

W warsztatach udział wezmą m.in. dziennikarze "Tygodnika Powszechnego", "Gościa Niedzielnego", "Gazety Wyborczej" i "7 Metrów Pod Ziemią". Początek 21 listopada w siedzibie TVP3 Lublin.

Tegoroczna edycja Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich odbędzie się pod hasłem: "Wolność. Odpowiedzialność. Media". Wydarzenie tradycyjnie organizowane jest przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz Fundację Rozwoju Oświaty Lubelskiej. Przez lata w organizację warsztatów zaangażowana była nieżyjąca już Beata Nowak.

- Idea przewodnia projektu wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i ma za zadanie ukazanie wpływu mediów na budowanie systemu wartości i kształtowanie tożsamości narodowej. Spotkanie będzie też podsumowaniem projektu Młodzieżowej Akademii Dziennikarskiej im. Beaty Nowak - informuje Aneta Teterycz, nauczycielka w III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. - Zapraszamy do udziału w projekcie uczniów i nauczycieli, przyszłych dziennikarzy, humanistów i wszystkich zainteresowanych - dodaje. - Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie odbędą się 21 listopada w siedzibie TVP3 Lublin przy ul. Henryka Raabego 2. Wydarzenie podzielone jest na dwie części.

Część I
8.30 - 9.00 - rozpoczęcie XVII Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich
9.00 - 10.00 - Czy media zmieniają świat na lepsze? Dziennikarz w poszukiwaniu sensu pracy - Paweł Krysiak ("Gazeta Wyborcza")
10.00 – 11.30 - Nowoczesne media - nowe możliwości i nowe zagrożenia - Rafał Gębura ("7 Metrów Pod Ziemią")
11.30 – 12.15 - rozstrzygnięcie konkursu na szkolną gazetę, ogłoszonego w ramach Młodzieżowej Akademii Dziennikarskiej im. Beaty Nowak, oraz koncert Pauliny Okoń.

Część II
12.30 – 14.00 - Kultura nieufności jako główny efekt mediatyzacji - ks. Rafał Pastwa ("Gość Niedzielny")
14.00 – 15.30 - Zrozumieć siebie - Marek Rabij ("Tygodnik Powszechny")
15.30 - podsumowanie 17. edycji Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich.

Projekt jest współfinansowany przez miasto Lublin. Honorowym patronatem projekt objęli: prezydent Lublina Krzysztof Żuk, lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk, Polskie Radio Lublin, TVP 3 Lublin, "Gazeta Wyborcza" oraz "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy