Arcybiskup Stanisław Budzik honorowym patronem wyjątkowego koncertu

Już 25 listopada lubelscy artyści włączą się w walkę o zdrowie i życie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, która od przeszło pół roku zmaga się z chorobą nowotworową.

Koncert odbędzie się w Centrum Spotkania Kultury. Dla Marysi zagra kilkuset muzyków  Muzyka klasyczna będzie przeplatała się ze współczesnymi brzmieniami, jazzem i subtelnymi dźwiękami harfy. 

Inicjatorką zorganizowania wyjątkowego koncertu jest babcia Marysi, Barbara Pazur, dyrygent i kierownik artystyczny koncertu. Na scenie zobaczymy m.in. Piotra Selima, zespół Rokiczanka oraz najbardziej znane lubelskie chóry. 

Dochód z biletów, które można ciągle jeszcze kupić w kasie CSK bądź przez stronę kotek marysi, w całości zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację chorej dziewczynki. 

Marysia od jakiegoś czasu, dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli, przebywa w klinice Bambino Gesu w Rzymie. Jej stan z dnia na dzień się poprawia. Chociaż jeszcze nie widzi, to jednak dziewczynka zostanie - jak mówi jej tata Piotr Szlązak - przeniesiona na oddział ogólno-pediatryczny.

- Prawdopodobnie około 1 grudnia wrócimy znowu na chemię, a kilka dni później zaplanowano przewiezienie Marysi do ośrodka naukowego Bambino Gesu, 30 km od Rzymu, na intensywną rehabilitację neurologiczną - wyjaśnia P. Szlązak. - Dziś już wiemy po kolejnym badaniu, że nasza córeczka choruje na medulloblastomę desmoplastyczną, która daje znacznie lepsze rokowania, niż ta, którą wcześniej podejrzewali lekarze. 

Po rehabilitacji Marysia znowu wróci do kliniki w Rzymie na kolejne cykle chemii. Kontrolny rezonans magnetyczny zaplanowano na styczeń.  

Każdy może włączyć się w pomoc małej dziewczynce. Można to zrobić przez stronę internetową kotek marysi. Wszyscy, którzy kochają muzykę i chcą wesprzeć Marysię, zaproszeni są także na koncert, który swym patronatem objął abp Stanisław Budzik, wyrażając wdzięczność za trud i wysiłek dla organizatorów koncertu. 

Koncert odbędzie się 25 listopada o godz. 17. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..