GN 21/2020 Archiwum

Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej już wkrótce w Lublinie

Fragmenty kości największej polskiej pielęgniarki ogłoszonej przez papieża Franciszka w kwietniu br. błogosławioną, zostaną wprowadzone do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica.

W Lublinie już od przeszło 20 lat bardzo prężnie działa Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych. Duszpasterzem służby zdrowia w naszej archidiecezji jest jednocześnie kapelan Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli oraz rektor kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - ks. Wojciech Iwanicki. 

- 28 kwietnia wybraliśmy się z pielęgniarkami i lekarzami na beatyfikację bł. Hanny Chrzanowskiej - opowiada ks. Wojciech. - Później, podczas pielgrzymki na Jasną Górę, pojechaliśmy także do Krakowa, do grobu bł. Hanny Chrzanowskiej. Tam, jak się okazało, byliśmy pierwszą grupą pielgrzymkową, która przy jej relikwiach odprawiła Mszę św. Zapytałem wówczas kustosza sanktuarium, czy byłaby możliwość otrzymania części relikwii - wspomina duszpasterz. 

6 listopada ks. Wojciech odebrał relikwie. Członkowie wspólnoty pielęgniarek i lekarzy zakupili specjalny relikwiarz, w którym znajdują się już fragmenty kości błogosławionej. Będzie się on umieszczony w kaplicy św Józefa, gdy zakończy się w tym miejscu remont. 

Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej 7 grudnia zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła rektoralnego przy ul. Staszica podczas Mszy św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika o godz. 19. 

- Wcześniej, od 30 listopada do 2 grudnia, zaplanowaliśmy rekolekcje adwentowe pracowników służby zdrowia, które poprzedzą uroczyste wprowadzenie relikwii - mówi ks. Iwanicki. - Wygłosi je o. Joel Szurlej OFM, kapelan Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Na tę okazję przygotowaliśmy dla wszystkich obrazki z litanią do bł. Hanny Chrzanowskiej. W czasie rekolekcji świadectwo związane z błogosławioną wygłosi także Anna Ginalska, charyzmatyczna pielęgniarka z Lublina, która miała okazję spotkać bł. Hannę Chrzanowską właśnie w Lublinie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama