Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Młodzi i 10 przykazań

Po co ludziom przykazania? Jaki mają wpływ na nasze życie? Czy warto je znać i o nich rozmawiać? Na te pytania młodzież będzie szukać odpowiedzi podczas dnia skupienia u sióstr służebnic.

To już kolejne spotkanie, na które zapraszają siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Wynagrodzicielek Najświętszego Serca Jezusa. Zaproszony może czuć się zarówno ten, komu sprawa przykazań jest bliska, jak i ten, kto szuka odpowiedzi na pytanie, po co są przykazania.

W październiku zaczęła się trzecia już edycja spotkań dla młodzieży i studentów, prowadzona wspólnie przez kapłana – ks. Mariusza Salacha i psychologa – Katarzynę Krasnodębską w domu sióstr służebnic w Lublinie.

– Prowadzimy rodzinny dom dziecka, w którym pomagają nam młodzi wolontariusze. Widząc nasze spotkania formacyjne i radość, jaką wyzwalają takie chwile spędzone przy Panu Bogu, pytali nas, czy mogliby dołączyć. Wówczas zrodził się pomysł zorganizowania systematycznych spotkań dla młodzieży – mówi s. Anna.

Siostry do współpracy zaprosiły kapłana i psychologa, by dać uczestnikom możliwość zarówno przyjrzenia się samemu sobie, jak i odkrycia Bożego planu dla ich życia.

W tym roku tematem spotkań będzie "10 słów Boga".

– Chcemy bliżej przyjrzeć się pewnej recepcie, którą Pan Bóg nam zostawił, byśmy żyli w pokoju i radości. Nie chodzi o to, by znać 10 przykazań, ale rozumieć, co każde z nich oznacza i zobaczyć, jak przekłada się na nasze życie, konkretne wybory i postawy. Jak zwykle pomogą nam w tym kapłan i psycholog. To, co odkryjemy, może nas zaskoczyć – mówią siostry.

Listopadowe spotkanie jest zatytułowane: „Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno” i odbędzie się 24 listopada 2018 r. (w sobotę), w Domu Zakonnym Instytutu Sióstr przy ul. Judyma 47 w Lublinie, w godzinach od 10 do 17.

W programie przewidziane są:

• warsztaty psychologiczne – Katarzyna Krasnodębska – psycholog, terapeuta,
• Msza Święta i konferencja – ks. dr Mariusz Salach – teolog duchowości, duszpasterz środowisk neokatechumenalnych,
• adoracja Najświętszego Sakramentu,
• obiad.

Szczegółowe informacje, zapisy na: www.wynagrodzicielkinsj.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy