Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wyjątkowy chór zaśpiewa dla św. Cecylii

Choć często mają zaledwie kilka lat, profesjonalizmu i zaangażowania niejeden może im pozazdrościć. Młodzi śpiewacy z Pueri Cantores Lublinenses znowu koncertują.

Dają około 60 koncertów w roku. Średnio trzy razy w miesiącu występują przed szeroką publicznością. Do każdego występu są zawsze bardzo dobrze przygotowani. Wiąże się to z koniecznością częstych prób i ciężkiej pracy, którą na co dzień muszą łączyć z nauką w szkole.

Dzięki zaangażowaniu dyrygenta ks. Attili Hontiego chór, który istnieje zaledwie trzy lata, jest już znany w całej Polsce. - Teraz przed nami wielkie wyzwanie - mówi ks. Attila. -  Już w lipcu 2019 r. będziemy gospodarzami międzynarodowego kongresu chórów Pueri Cantores. Do Lublina przyjadą chóry m.in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Kolumbii, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii, Republiki Demokratycznej Konga i Libanu oraz chóry Polskiej Federacji Pueri Cantores. Łącznie w wydarzeniu planowany jest udział 1500 osób.

A już w najbliższą niedzielę 25 listopada chór po raz kolejny zaprezentuje swoje umiejętności tym razem w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Ap. w Kazimierzu Dolnym, podczas Mszy św. o 10.30. 

Po zakończeniu Eucharystii, z okazji wspomnienia liturgicznego św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, chór wystąpi z koncertem muzyki sakralnej. W programie m.in. W.A. Mozart, G.G. Gorczycki, A. Chlondowski, K. Jenkins, D. Lasota.

Z chórem wystąpią: Małgorzata Skwarzyńska (organy) i dyrygent ks. Attila Honti.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama