Nowy numer 21/2020 Archiwum

Kolejny dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów archidiecezji lubelskiej pod hasłem: "Parafia domem młodzieży"

W Lublinie, Kraśniku, Kazimierzu Dolnym, Chełmie i Lubartowie pod przewodnictwem biskupa odbędą się wspólnotowe modlitwy oraz konferencje poświęcone duszpasterstwu młodzieży.

Na sobotę 24 listopada zaplanowano jesienne spotkanie w regionach duszpasterskich. Tym razem tematem wiodącym będzie obecność młodzieży w parafii, która powinna być dla nich domem.

Konferencję w parafii św. Anny w Lubartowie wygłosi ks. Paweł Bartoszewski. - Zakończony synod poświęcony młodzieży wzywa nas do zweryfikowania roli parafii w perspektywie duszpasterstwa młodych. Można za jednym z biskupów powiedzieć, że należy w tej przestrzeni przywrócić życie. Zamierzam spontanicznie i praktycznie odnieść się do tego zagadnienia - mówi.

Podkreśla, że dzisiaj w dotarciu do młodzieży ważne są trzy istotne elementy. - Po pierwsze chodzi o świadectwo kapłańskiego życia, po drugie o to, by ksiądz znalazł czas dla młodych, by im towarzyszyć. Po trzecie, by księża byli obecny w mediach społecznościowych - bo młodzi też tam są - uważa ks. Bartoszewski.

- Duszpasterze młodzieży powinni mieć przede wszystkim poczucie, że teraz ich kolej. Jeśli kończy się synod, to powstaje pytanie: jak jego przesłanie ma trafić pod strzechy? Do naszych parafii, rodzin, duszpasterstw. Kluczowym słowem w kontekście wydarzenia, jakim był niedawno zakończony synod, jest „rozeznawanie”. Trzeba je potraktować poważnie - podkreśla ks. Adam Bab, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa młodzieży archidiecezji lubelskiej.

Oto plan spotkań dla księży w poszczególnych regionach duszpasterskich archidiecezji lubelskiej:

 • W parafii św. Antoniego Padewskiego w Lublinie spotkaniu przewodniczy abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, a konferencję wygłosi o. Tomasz Mantyk OFMCap.
 • W parafii Narodzenia NMP w Chełmie spotkaniu przewodniczy abp senior Stanisław Wielgus, a konferencję wygłosi ks. Jacek Lewicki.
 • W parafii Wniebowzięcia NMP w Kraśniku przewodniczy bp Artur G. Miziński, sekretarz KEP, a konferencję wygłosi ks. Jerzy Krawczyk.
 • W parafii św. Anny w Lubartowie spotkaniu przewodniczy bp Mieczysław Cisło, a konferencję wygłosi ks. Paweł Bartoszewski.
 • Spotkaniu w parafii św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym przewodniczy bp Józef Wróbel, a konferencję wygłosi ks. Adam Bab.

Szczegółowy plan spotkań:

 • 10.00 - modlitwa przedpołudniowa z brewiarza
 • 10.15 - konferencja
 • 10.45 - celebracja pokutna
 • 11.15 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi
 • 12.00 - Eucharystia
 • 13.15 - agapa i zakończenie spotkania
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama