Nowy numer 22/2020 Archiwum

Duchowy prezent świętego Mikołaja

Pomysł zrodził się z potrzeby modlitwy za młode pokolenie zgłaszanej przez rodziców i dziadków w setkach próśb o modlitwę. Podpisując specjalną deklarację włączamy się do krucjaty modlitewnej za młodych.

Duchowy Prezent Świętego Mikołaja to akcja modlitewna, której celem jest zachęcenie rodziców do podjęcia modlitwy i duchowej walki za swoje dzieci. Deklarację modlitwy rodzice wręczają swojemu dziecku w dniu 6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona dzieci i młodzieży. 

- Pomysł zrodził się z potrzeby modlitwy za młode pokolenie zgłaszanej przez rodziców i dziadków w setkach próśb o modlitwę. Zapotrzebowanie na podjęcie modlitwy za najmłodszych potwierdziła pierwsza edycja Duchowego Prezentu, która odbyła się z okazji Dnia Dziecka. Wszystko w ramach ruchu modlitewnego za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny - Krucjaty modlitwy za młode pokolenie - wyjaśniają członkowie lubelskiej Akademii Młodzieżowej koordynującej projekt.

Duchowy Prezent ma formę obrazka z wizerunkiem św. Mikołaja, na odwrocie którego podpisana osoba zapewnia o swojej modlitwie.

- Modlitwę za dzieci praktykuję od kilku lat. Pomysł podsunęła mi kiedyś moja przyjaciółka, która miała problemy ze swą córką. Zaproponowała, by zebrać grupę osób, które codziennie będą mdlić się w intencjach naszych dzieci. Nie była to forma tak zorganizowana, jak duchowy prezent, ale niosła pokój w serach rodziców. Wiedzieliśmy, że nasze dzieci otoczone są modlitwą na każdej ze swych życiowych dróg - mówi Katarzyna Lipska.

Akcję modlitwy zaproponowaną przez Akademię Młodzieżową podchwyciło wiele osób nie tylko w Polsce. Zachęcamy także do włączenia się w to dzieło.

Deklaracje można zamówić przez stronę duchowyprezent.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama