Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ks. Artur Potrapeluk: Wszyscy jesteśmy charyzmatykami

Modlitwa o przebudzenie charyzmatów, ewangelizacyjne warsztaty innowacji, wyjątkowi goście z całej Polski. To wszystko już za kilkanaście dni w Lublinie.

Przed nami dwa wielkie wydarzenia ewangelizacyjne, jakich jeszcze nie było.

Od 7 do 9 grudnia w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Forum Charyzmatyczne dla wszystkich liderów wspólnot charyzmatycznych oraz osób formujących się we wspólnotach.

– Nigdy do tej pory w naszej diecezji nie było czegoś takiego – mówi ks. Artur Potrapeluk, koordynator lubelskiej Odnowy w Duchu Świętym. – Przyjeżdżają do nas księża reprezentujący różne posługi charyzmatyczne, m.in. o. Józef Witko, który ma charyzmat uzdrawiania czy ks. Rafał Jarosiewicz, który jest typowym ewangelizatorem i gromadzi na stadionach dziesiątki tysięcy osób. Każdy z nich reprezentuje inną ścieżkę charyzmatyczną, ale będą się modlić razem i prosić o wylanie Ducha Świętego dla uczestników forum. Wszyscy jesteśmy przecież od chrztu św. charyzmatykami, tylko trzeba tę misję podjąć.

By wziąć udział w forum, trzeba się zarejestrować.

Drugim wydarzeniem, które rozpocznie się 8 grudnia o godz. 19 w Hali Targów Lublin, będzie spotkanie pod hasłem "Lublin uwielbia". Potrwa ono 24 godz. – To spotkanie otwarte, choć trzeba się na nie zarejestrować – wyjaśnia ks. Artur. – Każdy może przyjść. Będziemy tam posługiwać modlitwą wstawienniczą, modlitwą uzdrowienia, będą świadectwa.

W czasie 24-godzinnego spotkania swoje świadectwo wygłosi m.in. Arkadiusz Łodziszewski. – To bardzo ciekawa postać – mówi ks. Potrapeluk. – Świecki ewangelizator z Pomorza, który jeździ po całej Polsce. Autor wielu dobrych książek ewangelizacyjnych, m.in., poradników o walce z depresją. Ma wyjątkowe doświadczenia związane z nawracaniem ludzi. Kiedyś podobno siedział sobie w domu i o północy Duch Świety nakazał mu wyjść gdzieś pod kościół. Tam się okazało, że jakiś człowiek właśnie zarzucał linę na drzewo, żeby odebrać sobie życie. Arek z nim rozmawiał, modlił się nad nim i ten się nawrócił.

W trakcie spotkania co trzy godziny inna ekipa będzie głosiła kerygmat. Będą też oddzielne pokoje modlitwy wstawienniczej oraz specjalna wygłuszona sala, w której będzie cały czas trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystko po to, by to rozpalić uwielbienie, bo – jak przekonują organizatorzy spotkania – ono naprawdę ma sens.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama