Nowy numer 21/2020 Archiwum

Lubelskie uczelnie zapraszają na koncert dla niepodległej

Koncert Studenckich Zespołów Folklorystycznych z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - „Dla Ciebie, Polsko” organizują lubelskie uczelnie.

Koncert odbędzie się 28 listopada 2018 r. o godz. 19 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15, Lublin).

Na scenie wystąpią: Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej im. Stanisława Leszczyńskiego, Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną pieśni patriotyczne, tańce lubelskie i narodowe oraz recytacje wierszy. Występy poprzedzi krótkie wprowadzenie pt. „O Niepodległości w Lublinie”.

Inicjatorem koncertu jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Za scenariusz i reżyserię odpowiada dyrektor, kierownik artystyczny i choreograf ZTL UMCS – Lech Leszczyński.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

- Nasze uczelnie chcą uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólny koncert. Będzie to występ otwarty, który chcemy dedykować mieszkańcom Lublina i Lubelszczyzny. Chcemy pokazać piękno naszego folkloru, nasze dziedzictwo kulturowe i patriotyzm, który jest wpisany w funkcjonowanie tych zespołów - mówi Stanisław Michałowski, rektor UMCS.

- Będzie to szczególny koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Taka okazja zdarza się raz w życiu. Z inicjatywy rektora zebraliśmy cztery zespoły akademickie po to, żebyśmy mogli wspólnie zaprezentować program patriotyczny dla społeczeństwa Lublina. Zaprezentujemy tańce narodowe, pieśni patriotyczne, będzie też recytacja poezji. Koncert zakończymy wspólnym finałem, pięknym utworem „Piękna nasza Polska cała” - mówi Lech Leszczyński z Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama