Nowy numer 22/2020 Archiwum

Będzie adwentowa pielgrzymka do maryjnych sanktuariów

Tak jak w Wielkim Poście do kościołów stacyjnych, tak w Adwencie do lubelskich sanktuariów maryjnych będą mogli pielgrzymować chętni, by w ten sposób lepiej duchowo przygotować się do świąt.

Pielgrzymi organizujący od pięciu lat wielkopostną pielgrzymkę do kościołów stacyjnych Lublina, zapraszają w czasie tegorocznego Adwentu na Pielgrzymkę Adwentową do 3 Sanktuariów Maryjnych Lublina.

W trzy soboty Adwentu pielgrzymi pragną wspólnie uczestniczyć w porannej Mszy św. o Najświętszej Maryi Pannie – zwanej tradycyjnie Mszą św. roratnią – w szczególnych miejscach poświęconych Matce Bożej w Lublinie.

Msza roratnia, to pierwsza Msza św. o wschodzie słońca, odprawiana w okresie Adwentu w dzień powszedni. Jej nazwa pochodzi od pierwszych słów pieśni śpiewanej na wejście: Rorate caeli desuper – „Spuśćcie rosę niebiosa”. Msza roratnia jest Mszą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie,  wraz z którą oczekujemy przyjścia Zbawiciela. Symbolem Matki Bożej jest zapalana podczas tej Mszy świeca z białą lub niebieską wstążką, zwana roratką.

Sobota, 8 grudnia 2018 r.
Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej – parafia pw. Matki Bożej Różańcowej, ul. Bursztynowa 20.
Msza św. roratnia o godz. 6.00.

Sobota, 15 grudnia 2018 r.
Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady – kościół pw. Świętego Ducha, Krakowskie Przedmieście 1.
Msza św. roratnia o godz. 6.30.

Sobota, 22 grudnia 2018 r.
Sanktuarium Matki Bożej Plączącej – Archikatedra Lubelska, ul. Królewska 10.
Msza św. roratnia o godz. 6.15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama