Nowy numer 23/2020 Archiwum

Rafał Blechacz, wybitny pianista zagra z okazji 100. rocznicy powstania KUL

Koncert Rafała Blechacza, który odbędzie się 1 grudnia w Filharmonii Lubelskiej, będzie podsumowaniem obchodów 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wybitny polski pianista, który w 2005 r. wygrał XV Międzynarodowy Konkurs Chopinowski, wystąpi w Lublinie wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w ramach cyklu koncertów Opus Magnum.

W programie usłyszymy "Uwerturę na orkiestrę symfoniczną" I. J. Paderewskiego, Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina oraz IX Symfonię e-moll op. 95 „Z Nowego Świata" A. Dvořáka. 

Orkiestrą dyrygować będzie Jacek Kasprzyk, a słowo o muzyce wygłosi Teresa Księska-Falger. 

Cykl koncertów Opus Magnum - KULowskie wieczory z muzyką rozpoczął się w 2013 roku. Znakomite koncerty muzyki klasycznej wpisują się w kalendarium uczelni, podkreślając rangę ważnych dla uniwersyteckiej wspólnoty wydarzeń. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama