Nowy numer 50/2018 Archiwum

Razem można więcej

Takie miejscowości jak Zakrzówek mają swój niepowtarzalny urok i są dobrym miejscem do życia dla tych, którzy nie przepadają za wielkomiejskim gwarem i pośpiechem.

Wszystko, co potrzeba, jest na wyciągnięcie ręki. I szkoła, i sklepy, i bank, i oczywiście kościół, gdzie od wieków kolejne pokolenia mieszkańców Zakrzówka i okolic przynoszone były do chrztu, stawały na ślubnym kobiercu, a na koniec ziemskiej wędrówki tu żegnano ich doczesne szczątki.

− To prawda, że nasza miejscowość leży nieco na uboczu głównej drogi, ale nie na uboczu życia i wydarzeń. W codziennej bieganinie może zdarza się nam zapominać o urokach tego miejsca, ale jest wiele okazji, by je docenić – mówi ks. Dariusz Ziółkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja w Zakrzówku.

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy