Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Niezwykłe obietnice

O swoim życiu może powiedzieć, że jest cudem od samego początku. Najpierw jego mamie sugerowano aborcję, potem przekonywano, że urodzi dzieci z wodogłowiem. Bóg miał inny plan. Ksiądz Sławomir Kostrzewa był gościem pallotyńskiej parafii w Lublinie.

Nie jesteśmy więc tylko zlepkiem przypadkowych komórek, ale od pierwszych chwil naszego istnienia jesteśmy kimś wyjątkowym i bardzo umiłowanym. To zła wiadomość dla szatana, który robi wszystko, aby przekonać nas, że Boga nie ma, że nie ma co myśleć o wieczności, ale trzeba skupić się na sobie. Przekonuje nas, że nasza wartość zależy od stanu posiadania i przyjemności, jakie mamy w życiu. Atakuje nas np. wiadomościami, że seksualność jest najważniejsza i że nie ma co budować relacji z jedną osobą – mówił ks. Sławek. Nie jesteśmy jednak bezbronni. Sam Jezus podał nam receptę, jak wychodzić cało z najgorszych upadków.

– Już w XVII-wiecznej Francji, która odrzuciła Boga, co doprowadziło do rewolucji, mordowania chrześcijan, palenia kościołów i tortur, Jezus ukazał się zakonnicy Małgorzacie Alacoque, mówiąc, że każdy, kto będzie czcił Jego Najświętsze Serce, uratuje się z najniebezpieczniejszych sytuacji. Ja sam jestem przykładem zaufania moich rodziców Najświętszemu Sercu Jezusa – mówi ks. Sławek.

Serce Jezusa jest też ratunkiem dla małżonków i rodzin. – Od początku mojej kapłańskiej drogi Pan Bóg stawia przede mną małżeństwa. Pamiętam, że kiedy byłem diakonem, na jednym ze spotkań podeszli do mnie małżonkowie i powiedzieli, że mają prośbę, by na każdym kazaniu skierować choć kilka zdań specjalnie do małżeństw. Od kiedy zostałem kapłanem, staram się spełniać tę prośbę, może dlatego wiele małżeństw przychodzi, prosząc o rozmowę czy błogosławieństwo – mówi ks. Sławek. Bazując  na historii własnej rodziny i osobistej czci dla Serca Jezusowego, doradza małżonkom, aby także oni zapraszali Jezusa i aby każdy z nich czcił Jezusowe Serce poprzez praktykowanie pierwszych piątków miesiąca, z którymi wiążą się niezwykłe obietnice dane św. Małgorzacie Alacoque.

− Jezus obiecał, że ludziom czczącym Jego Serce da wszystkie łaski potrzebne w ich stanie, a w ich rodzinach będzie panował pokój. Będzie dla nich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci, a także wyleje obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia. Nasze małżeństwa nie są więc bezbronne wobec ataków szatana i kryzysów, jakie nas dotykają. Od nas zależy, czy z tej oferty skorzystamy – przekonywał ks. Kostrzewa.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL