Nowy numer 23/2020 Archiwum

Kup świecę - pomóż dzieciom

Świeca Caritas na wigilijnym stole to nie tylko piękna dekoracja, to też znak, że wsparliśmy 25. akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Od I niedzieli Adwentu rozpoczęła się oficjalnie 25. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które potrwa aż do świąt Bożego Narodzenia. To akcja, która jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Autokefalicznego.

Od ponad dwóch dekad Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom służy potrzebującym dzieciom, zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje m.in. ciepłe posiłki oraz wyjeżdża na wypoczynek w okresie wakacyjnym. W archidiecezji lubelskiej to ok. 500 dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama