Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nie wyrzucaj jedzenia, zostaw je w specjalnym miejscu

Jadłodzielnia jest miejscem, gdzie każdy ma szansę uratować jedzenie przed zmarnowaniem. Masz nadmiar - przynieś, masz ochotę na coś do jedzenia - częstuj się. Tutaj bierzesz i dajesz za darmo.

Tak można w skrócie wyjaśnić ideę działania jadłodzielni. Według statystyk każdy mieszkaniec Polski wyrzuca na śmietnik 235 kg jedzenia rocznie.

Aby temu przeciwdziałać, grupa znajomych postanowiła otworzyć w Lublinie pierwszy tego typu punkt, gdzie można się będzie dzielić jedzeniem. Takie punkty istnieją chociażby w Zamościu, Warszawie czy innych miastach Polski.

Jest to miejsce, w którym można zostawić jedzenie albo wziąć je za darmo. Jadłodzielnia mieści się w budce nr 97 na straganie przy targowisku przy al. Tysiąclecia.

Pomysłodawcy będą pełnić dyżury, aby w jadłodzielni panował porządek. Punkt będzie czynny codziennie, w godzinach działania targowiska, a więc w godz. 8.00-18.00.

- Jest to przestrzeń wspólna - wyjaśniają organizatorzy. - Jeśli wiemy, że zmarnuje się nam jedzenie, że go nie zjemy, to przynieśmy je tutaj - zachęcają, licząc na współpracę sklepów, hurtowni i garmażerek.

Nie wolno w jadłodzielni zostawiać produktów zepsutych, z uszkodzonym opakowaniem lub surowych mięs czy ryb. Ale jak najbardziej można przynosić własne kiszonki lub dżemy. - Najlepszym kryterium będzie przynoszenie produktów, które sami chcielibyśmy zjeść - tłumaczą organizatorzy.

Należy pamiętać, że można oddać potrawy, które zostaną po świętach. Można zrobić to osobiście lub zgłosić za pomocą specjalnego formularza na stronie www.podzielmysie.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL