Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zostań kolędnikiem misyjnym

Mając tylko kilka lat, można wesprzeć misje. Wystarczy w swojej szkole lub parafii zebrać grupę chętnych i zacząć kolędować. W ten sposób w tym roku można pomóc dzieciom w Rwandzie i Burundi.

Dzieci kolędując, mogą też pomagać innym. - Kraje, na rzecz których w danym roku kolędujemy, wskazuje papież. My idziemy za tym wskazaniem, opracowując program kolędowania. Dzieci przygotowują specjalną scenkę, którą odgrywają, chodząc po domach i zbierając pieniądze. W ubiegłym roku w naszej archidiecezji kolędowało ponad 900 najmłodszych z 35 parafii. Udało im się zebrać około 80 tys. złotych. To rekord - mówi s. Irena Karczewska z sekretariatu Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Lubelskiej.

W tym roku mali kolędnicy będą zbierać fundusze dla dwóch afrykańskich krajów: Rwandy i Burundi. Na zakończenie kolędowania tradycyjnie już wszystkie grupy są zaproszone do sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Tam 16 stycznia odbędzie się podsumowanie akcji, spotkanie z misjonarzami i wspólna modlitwa pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama