Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zostań kolędnikiem misyjnym

Mając tylko kilka lat, można wesprzeć misje. Wystarczy w swojej szkole lub parafii zebrać grupę chętnych i zacząć kolędować. W ten sposób w tym roku można pomóc dzieciom w Rwandzie i Burundi.

Dzieci kolędując, mogą też pomagać innym. - Kraje, na rzecz których w danym roku kolędujemy, wskazuje papież. My idziemy za tym wskazaniem, opracowując program kolędowania. Dzieci przygotowują specjalną scenkę, którą odgrywają, chodząc po domach i zbierając pieniądze. W ubiegłym roku w naszej archidiecezji kolędowało ponad 900 najmłodszych z 35 parafii. Udało im się zebrać około 80 tys. złotych. To rekord - mówi s. Irena Karczewska z sekretariatu Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Lubelskiej.

W tym roku mali kolędnicy będą zbierać fundusze dla dwóch afrykańskich krajów: Rwandy i Burundi. Na zakończenie kolędowania tradycyjnie już wszystkie grupy są zaproszone do sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Tam 16 stycznia odbędzie się podsumowanie akcji, spotkanie z misjonarzami i wspólna modlitwa pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama