Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Takie spotkanie powinno być organizowane dokładnie w Wigilię Narodzenia Pańskiego

24 grudnia 2018 r. o godz. 10.30 w hali Targów Lublin odbędzie się Wigilia Miłosierdzia, organizowana przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, która zgromadzi setki potrzebujących osób.

W ten wyjątkowy dzień przy jednym stole, na posiłku i wspólnym kolędowaniu spotkają się potrzebujący z terenu Lublina i okolic. W organizację tego wydarzenia włączyli się między innymi: abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, Targi Lublin, firma Selgros - główny sponsor, spółka Lubelskie Dworce S.A., Fundacja Dantis prowadząca Catering Anielskie Smaki, Bractwo Pomocy św. Brata Alberta, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie.

Takie spotkanie powinno być organizowane dokładnie w Wigilię Narodzenia Pańskiego   Kilkaset osób potrzebujących, samotnych, bezdomnych i chorych uczestniczyło w ubiegłorocznej Wigilii Miłosierdzia ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Tak wielkie wydarzenie charytatywne nie może się odbyć bez wsparcia darczyńców. W tym celu Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi akcję „Paka Charytatywna”. W siedzibie Caritas można pobrać pustą papierową torbę, którą należy wypełnić podstawowymi i trwałymi produktami spożywczymi oraz środkami czystości, taki jak np. mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne. Następnie wypełnione „Paki” należy dostarczyć do centrali Caritas, aby zostały przekazane potrzebującym podczas Wigilii Miłosierdzia.

- Każdy może sprawić, że ten dzień będzie wyglądał zupełnie inaczej i być może zapoczątkuje zmianę w życiu uczestników Wigilii. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby szacujemy na ok. 80 zł. Dlatego prosimy o wsparcie - mówią organizatorzy. Wpłaty można dokonać również na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej Pekao S.A. na numer: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem: Wigilia Miłosierdzia.

Zdaniem ks. Wiesława Kosickiego, dyrektora lubelskiej Caritas, takie spotkanie powinno być organizowane dokładnie w Wigilię Narodzenia Pańskiego dlatego, że jest to wyjątkowy czas, a nie wszyscy mają szansę przeżyć dobrze i spokojnie święta ze względu na biedę czy bezdomność.

W związku z tak dużym wydarzeniem organizatorzy potrzebują wsparcia wolontariuszy. - Jeżeli zechcesz spędzić to wyjątkowe wigilijne przedpołudnie na pomocy innym, skontaktuj się z nami za pomocą formularza na naszej stronie lub bezpośrednio pod nr telefonu 696 259 781 - informują pomysłodawcy akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy