Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ks. Konrad Żyśko o Taizé

Duszpasterz akademicki opowie o swoim doświadczeniu niezwykłych spotkań już jutro po Roratach o godz. 8 rano, przy kawie w księgarni św. Pawła w Lublinie.

Czas Adwentu i oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa powoli zmierza ku końcowi, dlatego w najbliższy czwartek 20 grudnia odbędzie się już ostatnie spotkanie w księgarni Edycji św. Pawła z cyklu "Roraty przy kawie".

- Warto zastanowić się nad tym, jak dobrze przygotować się na okres zbliżających się świąt i owocnie przeżyć Boże Narodzenie - mówi Paweł Lipa, kierownik księgarni. - Spotkania przy kawie w księgarni i rozmowa z kapłanem pozwalają doświadczyć niezwykłego czasu, jakim jest oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

Tym razem spotkanie poprowadzi ks. Żyśko. Opowie na nim o Taizé. -  To doświadczenie jedności, solidarności, czas modlitwy o pokój na świecie - wyjaśnia ks. Konrad. - W tym roku także odbędzie się wspólny wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé do Madrytu. Uczestnicy wyruszą 25 grudnia. W Hiszpanii w sposób szczególny przeżyją czas świąteczny i noworoczny. Powrót planowany jest na 3 stycznia.

Spotkania przy kawie po Roratach były - jak mówią ich organizatorzy - niezwykle inspirującym i ciekawym czasem. - Nie zamierzamy zakończyć spotkań w naszej księgarni. Widzimy w tym zadanie, jakie pozostawił nam bł. Jakub Alberione, by księgarnia była centrum apostolstwa, by stała się świątynią, a księgarz - kaznodzieją -  mówi P. Lipa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama