Nowy numer 21/2020 Archiwum

W oczekiwaniu na Słowo

Kapłani i świeccy pracujący w różnych agendach kurii biskupiej spotkali się na opłatku z abp Stanisławem Budzikiem. Był to czas życzeń i podziękowań za wspólną pracę.

Spotkanie rozpoczęła Msza św., w której uczestniczyli wszyscy lubelscy biskupi, kapłani i świeccy pracujący na rzecz archidiecezji.

W homilii bp Józef Wróbel przypomniał, skąd wzięła się data Bożego Narodzenia, 25 grudnia.

- Kiedy Kościół ustalał datę Bożego Narodzenia, która nie jest zapisana nigdzie w Biblii, na świecie obowiązywał kalendarz juliański, według którego data przesilenia zimowego wypadała 25 grudnia, a nie jak obecnie z 21 na 22 grudnia. Od tego dnia zaczyna się skracać noc i wydłużać dzień. Znika ciemność, a przybywa jasności - to symboliczne przedstawienie tego, jak z Jezusem na świat przychodzi jasność, która rozprzestrzenia się wszędzie tam, gdzie dociera Jego słowo - mówił bp Józef.

Wspólna modlitwa   Wspólna modlitwa
Agnieszka Gieroba /Foto Gość
Po Mszy św. był czas na życzenia świąteczne i spotkanie przy stole.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama