Nowy numer 33/2019 Archiwum

Jeszcze zdążysz się wyspowiadać

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas zakupów i wzajemnego obdarowywania się. To przede wszystkim spotkanie z Panem Bogiem. By dobrze się do niego przygotować, warto skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

We  wszystkich kościołach ciągle jeszcze można przystąpić do spowiedzi. W niektórych trwają rekolekcje adwentowe. 

W Lublinie są też takie miejsca, gdzie kapłanów będzie można znaleźć nawet w Wigilię. 

W archikatedrze spowiedź odbywa się każdego dnia od godz. 10 do 14 oraz w czasie Mszy i nabożeństw.

W kościele ojców kapucynów przy ul. Krakowskie Przedmieście do niedzieli spowiedź trwa od godz. 6 rano aż do 20, a w Wigilię do godz. 16. 

Aby dobrze i owocnie przeżyć spotkanie z Jezusem Miłosiernym w sakramencie pokuty, ks. Józef Maciąg podkreśla, że nie należy zaczynać od nerwowego szperania w pamięci i układania w głowie, co by tu powiedzieć. - Pozwól sobie na chwilę spokojnej modlitwy - radzi kapłan. 

Należy sobie też uświadomić prawdę o tym, czym jest grzech, i jaka jest odpowiedź Boga na niego. - Sama spowiedź może łatwo stać się jałowym, formalnym rytuałem - mówi ks. J. Maciąg. - Co prawda odpuszczenie grzechów dokona się w sposób obiektywny, mocą sakramentu, ale jeżeli my pozostaniemy wewnętrznie zamknięci, to nie przyjmiemy głębokiego uwolnienia i pokoju, jaki Jezus pragnie nam dać.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL