Nowy numer 22/2020 Archiwum

Medale św. Maksymiliana Kolbego rozdane

Wśród uhonorowanych medalem są m.in. Magda i Robert Niedziałkowie, ks. Mietek Puzewicz czy Kazimierz Gajek. Wśród wyróżnionych jest nowa zastępczyni prezydenta Lublina.

W tym roku Kapituła Medalu św. Maksymiliana Kolbego "Kochaj i Służ" pod przewodnictwem Kazimierza Rejmaka zdecydowała, że medale otrzymają: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, prof. Karol Klauza, ks. Mieczysław Puzewicz, Kazimierz Gajek, Magda i Robert Niedziałkowie, Alicja i Janusz Biegajowie. Natomiast wyróżnieniem Kapituły Medalu św. Maksymiliana Kolbe "Kochaj i Służ" wyróżniono Schronisko dla Nieletnich w Dominowie, Tomasza Orpiszewskiego, Środowiskowy Hufiec Pracy w Lublinie, Beatę Stepaniuk-Kuśnierza, Marka Mroza i Edytę Stępień.

Jak podkreślił ks. Marek Sapryga, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie, medale i wyróżnienia są nagrodą dla tych, którzy są wyjątkowo aktywni społecznie i zachowują postawę godną człowieka i chrześcijanina. Galę wręczenia medali i wyróżnień poprowadził Marek Skowronek, szef Akademickiego Radia Centrum w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama