Nowy numer 22/2020 Archiwum

Życzenia abp. Stanisława Budzika dla Czytelników "Gościa Lubelskiego"

"Boże Narodzenie to dobra okazja, by wyciągnąć rękę do drugiego człowieka, przełamać z nim biały chleb i spróbować na nowo nawiązać relacje, które zostały zerwane lub osłabione" - pisze metropolita lubelski.

Drodzy Czytelnicy Lubelskiego "Gościa Niedzielnego"!

"Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli" - śpiewali aniołowie w Noc Bożego Narodzenia. Tylko wtedy, kiedy oddajemy chwałę Bogu, gdy na pierwszym miejscu stawiamy wartości duchowe, możemy zbudować pokój na ziemi, tak ważny w obliczu tylu konfliktów na świecie, wobec sporów i podziałów w naszej Ojczyźnie, czy licznych nieporozumień rodzinnych.

On to dla nas, ludzi,

i dla naszego zbawienia

zstąpił z nieba.

I za sprawą Ducha Świętego

przyjął Ciało z Maryi Dziewicy

i stał się Człowiekiem.

Boże Narodzenie to dobra okazja, by wyciągnąć rękę do drugiego człowieka, przełamać z nim biały chleb i spróbować na nowo nawiązać relacje, które zostały zerwane lub osłabione. Niech w Święta Narodzenia Pańskiego, przywołujące wielkie cuda z historii naszego zbawienia, dokona się cud przebaczenia i pojednania. Będzie to możliwe wtedy, kiedy sami w sobie odnajdziemy pokój z Bogiem, który przychodzi, aby nas zbawić.

Drogim Czytelnikom lubelskiego "Gościa Niedzielnego" życzę pełnych pokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia!

 

Abp Stanisław Budzik

Metropolita Lubelski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama