Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wigilia w Urzędowie

Po raz pierwszy w Urzędowie odbyła się miejska wigilia z udziałem władz, kapłanów i mieszkańców, którzy mogli wspólnie świętować Boże Narodzenie.

Byli księża z urzędowskiej parafii ks. proboszcz Edward Kozyra oraz ks. wikariusz Piotr Latoch oraz burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski, zastępca burmistrza Urzędowa Andrzej Misztal, przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Jagiełło i współorganizatorka z Ośrodka Kultury dyrektor Teresa Kaźmierak.

Było odczytanie fragmentu Pisma Świętego, życzenia Burmistrza, łamanie się opłatkiem i symboliczny poczęstunek. Vox Celestis swym śpiewem kolęd umilał czas zgromadzonym przy urzędowskiej szopce bożonarodzeniowej.

- Zawsze mi się marzyło, żebyśmy zrobili takie spotkanie wigilijne w Urzędowie, tutaj właśnie na tym rynku, bez względu na dzielące nas zdania. Wigilia jest tym dniem, kiedy powinniśmy być razem – tymi słowy powitał licznie zgromadzonych mieszkańców Paweł Dąbrowski, burmistrz Urzędowa, przekazując następnie życzenia zdrowych, pogodnych, spokojnych i przede wszystkim rodzinnych oraz chrześcijańskich świat. - Wiary, która przenosi góry, która nigdy nie gaśnie i jak największej miłości od narodzonego Jezusa - tego wam wszystkim życzę – pokdreślał burmistrz Dąbrowski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama