Nowy numer 22/2020 Archiwum

Przed nami Orszak Trzech Króli

6 stycznia wszyscy będziemy mogli wziąć udział w największych ulicznych jasełkach i tym samym zamanifestować swoją wiarę.

Orszak Trzech Króli po raz kolejny przejdzie ulicami wielu miejscowości naszej archidiecezji m.in. Lublina, Chełma, Puław, Krasnegostawu, Łęcznej, Urzędowa, Kazimierza Dolnego, Wąwolnicy, Poniatowej, Świdnika, Zakrzówka, Trawnik czy Ćmiłowa.

W Lublinie organizatorzy zaplanowali trochę nowości. Największą z nich jest zmiana trasy orszaku. - Orszak z mędrcami uformuje się przed Ratuszem i wyruszy deptakiem na plac pomiędzy hotelem Europa i Domem Handlowym SEZAM – informuje ks. Ryszard Podpora dyrektor Wydziału Duszpasterskiego. - Tam będzie stała szopka betlejemska, gdzie mędrcy oddadzą pokłon Dziecięciu a następnie zostaną powitani przez mieszkańców miasta – dodaje.

Świętowanie rozpocznie się już o 11.15 od wspólnego kolędowania przed Ratuszem, natomiast orszak na czele z gwiazdą betlejemską przygotowaną przez lubelskie liceum plastyczne, wyruszy sprzed Ratusza o godz. 11.45. W czasie przemarszu, do archikatedry, którego trasa przebiegać będzie ulicą Kapucyńską, Narutowicza, Wróblewskiego, Królewską, po drodze pojawi się czwarty król oraz kadzielnica.

W rolę mędrców wcielą się – Syryjczyk mieszkający z rodziną w Lublinie i dwaj doktoranci – księża katoliccy studiujący w Katolickim  Uniwersytecie Lubelskim. – Będą to Abraham z Nigerii i Francis z Indonezji.

Msza św. w archikatedrze rozpocznie się o godz. 13. Po zakończeniu Eucharystii zaplanowano święcenie ciasteczek oraz tradycyjne, wspólne kolędowanie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama