GN 2/2019 Archiwum

Wymyśla własne historie

W jej domu zawsze wszędzie leżały gazety i lektury, które jakoś same wpadały w ręce. Od czytania książek do ich pisania Iza Wąsik przeszła całkiem naturalnie.

Czytanie było czymś normalnym. – Od najwcześniejszych lat widziałyśmy czytających rodziców. Kiedy ja i siostra zdobyłyśmy umiejętność czytania, odkryłyśmy najpierw „Świerszczyk” − czasopismo wydawane dla dzieci, a potem swoje podwoje otworzyła przed nami biblioteka szkolna. To był swego rodzaju raj, bo w czasach mojego dzieciństwa książki kupowało się rzadko. Po pierwsze dlatego, że były trudno dostępne, po drugie były drogie – wspomina Iza Wąsik, dyrektor Szkoły Podstawowej św. Jadwigi w Lublinie, autorka książek dla mam i dzieci.

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy