Nowy numer 09/2024 Archiwum

Dobrze, tanio i po Bożemu

Można siedzieć w domu, czas spędzić przed komputerem, można zapisać się na półkolonie, albo pojechać na oazę... Ci, którzy mają za sobą takie doświadczenie mówią, że jest niepowtarzalne.

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Rodzice zachodzą w głowę, jak zapewnić swoim dzieciom dobrze spędzony czas, tak by był to nie tylko wypoczynek, ale i możliwość doświadczenia czegoś wyjątkowego. Jedną z propozycji ma Ruch Światło-Życie, który zaprasza dzieci i młodzież na zimowe oazy, czyli rekolekcje połączone z wypoczynkiem.

- To doświadczenie, które zmieniło moje młode życie. Pierwszy raz na oazę pojechałam mając 10 lat. Byłam nieśmiałą dziewczynką, która nie była popularna w klasie i nie miała przyjaciół. Poprawne relacje z koleżankami i kolegami w klasie mi nie wystarczały. Z zazdrością patrzyłam na dziewczyny, które się przyjaźniły, ja czułam się samotna. Wszystko zmieniła tamta oaza, na którą też jechałam z pewną obawą, bo nikogo nie znałam. Okazało się, że to nie był tylko czas rekolekcji, na których Pan Bóg przestał być jakimś nieokreślonym bytem w niebie, jak sobie myślałam, ale stał się kimś realnym, kto jest przy mnie, ale zyskałam także przyjaciół. Po oazie zaczęłam chodzić na spotkania oazowe, wraz z poznanymi ludźmi angażować się w różne dzieła i akcje. Przestałam być samotna. W tym roku wybieram się na rekolekcje czwarty raz - mówi Asia Malinowska.

Oazowe propozycje na ferie skierowane są do młodych w różnym wieku, począwszy od uczniów 3 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum.

Program rekolekcji jest dostosowany do wieku i możliwości uczestników. Jest w nim czas na modlitwę, aktywność fizyczną, spotkania w grupach. Po przeżytych rekolekcjach proponujemy także włączenie się w formację małych grup w parafiach.

Oazy w terminie 10-15.02.2019:
Kraina Jezusa II - 4 i 5 kl. szk. podst., Siostrzytów,
Kraina Jezusa III - 5 i 6 kl. szk. podst., Hanna,
Oaza Ewangelizacji (10-15.02) - 3 kl. gimnazjum i starsi, Księżomierz.

Oazy w terminie 15-20.02.2019:
Kraina Jezusa I - 3 i 4 kl. szk. podst., Siostrzytów (termin: 15-19.02.2019),
Oaza Światłości II - 7 i 8 kl. szk. podst., Hanna,
Oaza Ewangelizacji - 8 kl. szk. podst. i 3 kl. gimnazjum, Księżomierz.

Koszt: 230 zł (Kraina Jezusa I: 200 zł) na który składają się:
- zakwaterowanie i wyżywienie,
- opieka wykwalifikowanej kadry (animatorów),
- ubezpieczenie NNW,
- pamiątki.

Dowóz dzieci we własnym zakresie. Szczegóły na stronie internetowej oazy: lublin.oaza.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy