Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Ks. Michał Bijak nowym ewangelizatorem

Wikariusz z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła i MB Różańcowej w Kaniem dołączył do ekipy projektu "Źródło".

Kapłan dołączył do projektu, ponieważ jest to wyjście ku człowiekowi, który pragnie usłyszeć Dobrą Nowinę o Jezusie.

- Moja przygoda z nową ewangelizacją rozpoczęła się już w seminarium, gdy doświadczyłem mocy głoszonego słowa i zacząłem współpracować z Pallotyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji. Po intensywnych kursach formacyjnych i metodycznych przyszedł czas na Przystanek Jezus. Nie chciałem tego dobra zatrzymywać tylko dla siebie.

Ks. Michał Bijak został posłany na swoją nową misję przez bp Mieczysława Cisło   Ks. Michał Bijak został posłany na swoją nową misję przez bp Mieczysława Cisło
HP
Nowy ewangelizator mówi, że w projekcie "Źródło" pociąga go fakt, że nie jest sam jako kapłan, lecz głoszone słowo jest także zakorzenione w świadectwach życia osób świeckich, tworzących z nim wspólnotę posługujących. - Myślę, że takie rekolekcje są szansą na pobudzenie życia wspólnotowego poszczególnych parafii, do których przyjeżdżamy - rozważa ks. Bijak. 

Ks. Michał na co dzień pracuje w parafii w Kaniem. Oprócz pracy duszpasterskiej prowadzi także zajęcia piłkarskie dla chłopców. Sam gra w reprezentacji księży archidiecezji lubelskiej w piłkę nożną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy