Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ks. Michał Bijak nowym ewangelizatorem

Wikariusz z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła i MB Różańcowej w Kaniem dołączył do ekipy projektu "Źródło".

Kapłan dołączył do projektu, ponieważ jest to wyjście ku człowiekowi, który pragnie usłyszeć Dobrą Nowinę o Jezusie.

- Moja przygoda z nową ewangelizacją rozpoczęła się już w seminarium, gdy doświadczyłem mocy głoszonego słowa i zacząłem współpracować z Pallotyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji. Po intensywnych kursach formacyjnych i metodycznych przyszedł czas na Przystanek Jezus. Nie chciałem tego dobra zatrzymywać tylko dla siebie.

Ks. Michał Bijak został posłany na swoją nową misję przez bp Mieczysława Cisło   Ks. Michał Bijak został posłany na swoją nową misję przez bp Mieczysława Cisło
HP
Nowy ewangelizator mówi, że w projekcie "Źródło" pociąga go fakt, że nie jest sam jako kapłan, lecz głoszone słowo jest także zakorzenione w świadectwach życia osób świeckich, tworzących z nim wspólnotę posługujących. - Myślę, że takie rekolekcje są szansą na pobudzenie życia wspólnotowego poszczególnych parafii, do których przyjeżdżamy - rozważa ks. Bijak. 

Ks. Michał na co dzień pracuje w parafii w Kaniem. Oprócz pracy duszpasterskiej prowadzi także zajęcia piłkarskie dla chłopców. Sam gra w reprezentacji księży archidiecezji lubelskiej w piłkę nożną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama