GN 21/2020 Archiwum

Grzegorz Głuch i Jakub Piotrowski przygotują chór na ŚDM w Panamie

Lider i dyrygent zespołu Gospel Rain wraz ze znakomitym pianistą już w drodze do Ameryki Środkowej.

Muzycy przez kilka dni pracować będą z chórzystami, którzy wystąpią podczas koncertu „Polska dla Panamy” wspólnie ze znakomitymi solistami i muzykami: Mietkiem Szcześniakiem, Olgą Szomańską, Darkiem Malejonkiem, Marcinem Wyrostkiem - Oficjalna Strona, Stanem Fortuną oraz Siewcami Lednicy.

- W ciągu paru dni trzeba będzie stworzyć i zgrać skład wokalny, który pod szyldem Chóru Rejsu Niepodległości zaśpiewa podczas koncertu 23 stycznia - mówi Grzegorz Głuch. - To wielka duma.

G. Głuch podkreśla, że zespół Gospel Rain jest ściśle powiązany z rytmem Światowych Dni Młodzieży. - Wszak powstał tuż po historycznym spotkaniu w Częstochowie w 1991 roku. Zdarzyło nam się koncertować w odległym Toronto, ale także tworzyliśmy oblicze ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r., podczas których zagraliśmy wraz z Golec uOrkiestrą na spotkaniu papieża Franciszka w Tauron Arenie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama