Nowy numer 22/2020 Archiwum

Modlitwa za Pawła Adamowicza w archikatedrze lubelskiej

W geście solidarności z mieszkańcami Gdańska, lublinianie zaproszeni są na Mszę św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika.

Po tragicznej śmierci śp. Pawła Adamowicza, w czwartek 17 stycznia o godz. 19.00, w archikatedrze lubelskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji zmarłego prezydenta Gdańska, pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika. W uroczystości wezmą udział m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk, radni Rady Miasta Lublin i przedstawiciele Urzędu Miasta.

W dniu pogrzebu śp. Pawła Adamowicza, w sobotę 19 stycznia o godz. 12.00, zawyją syreny miejskie, a tuż po odegraniu hejnału na balkonie Ratusza, miejski trębacz odegra również melodię "Cisza".

Informujemy też, że w Ratuszu w sali obrad Rady Miasta, znajduje się księga kondolencyjna, która będzie dostępna dla mieszkańców od 7.00 do 20.00 do soboty 19 stycznia włącznie. W geście solidarności z Gdańskiem flaga miejska na Ratuszu została opuszczona do połowy masztu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama