Nowy numer 34/2019 Archiwum

Wąwolnica. Nowenna wielkich łask

Wielu znana jest od dawna, inni nigdy nie słyszeli o jej istnieniu. Wyjątkowa modlitwa do Matki Bożej Kębelskiej przynosi tym, którzy ją odmawiają, szczególne dary.

Ludzie do Wąwolnicy przybywają każdego dnia. Często z bardzo daleka. Najwięcej pielgrzymów dociera tu we wrześniu na uroczystości odpustowe. Rzesza wiernych przybywa tu także w czwartą sobotę każdego miesiąca, by wziąć udział najpierw we Mszy św. a później w nabożeństwie o uzdrowienie duszy i ciała sprawowanym przez słynnego w naszej archidiecezji egzorcystę ks. infułata Jana Pęzioła. 

To właśnie ks. infułat rozprzestrzenia modlitwę nowennową do Matki Bożej Kębelskiej. - Odkąd jestem w Wąwolnicy, prowadzę księgę łask. Do tej pory mam zapisane 283 cudowne łaski. Nie wpisałem jeszcze dwóch ostatnich. Wczoraj przyszła do mnie pani Kamila z Lublina. Kilka lat temu, gdy zaszła w czwartą ciążę, poszła do lekarza na standardowe USG. Lekarz od razu stwierdził, że serce bije jedynie 18 razy na minutę i że dziecko nie ma rąk ani nóg.

Ksiądz infułat pokazuje dokument z USG przedstawiający chore dziecko. - Lekarz, chcąc być bardzo pomocny, przekazał jej instrukcję, jak pochować dziecko, które jeśli w ogóle urodzi się żywe, to od razu umrze. Kazał jej też przyjść za kilkanaście dni na kontrolę - opowiada. - Ona wtedy przyjechała do Wąwolnicy. Odprawiła nowennę do Matki Bożej Kębelskiej przez dziewięć dni, a gdy poszła na kontrolną wizytę za kilkanaście dni okazało się, że serduszko dziecka bije prawidłowo. Pojawiły się też kończyny. Dziś dziecko pani Kamili ma sześć lat.

Nowenna do Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odmawiana jest już od wielu lat. - Ja jestem tu już lat 17 i kiedy przyszedłem do tej parafii, to ludzie już się modlili tą modlitwą - opowiada proboszcz wąwolnickiej parafii ks. Jerzy Ważny. - Odmawiamy ją zawsze przez ważnymi dla parafii uroczystościami, ale także odmawiana jest przed nabożeństwami o uzdrowienie duszy i ciała. Przede wszystkim ludzie jednak odmawiają ją indywidualnie - mówi. 

Nowenna rozpoczyna się modlitwą do Matki Bożej, którą można znaleźć także na obrazkach z wizerunkiem MB Kębelskiej. Po niej następują wezwania błagalne i dziękczynne. 

Pełny tekst nowenny dostępny jest na stronie internetowej sanktuarium pod adresem: sanktuarium-wawalnica.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL