Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nowe przedszkole w Jastkowie

Jak bardzo potrzeba takich placówek, najlepiej wiedzą rodzice małych dzieci. Nie chodzi tylko o zapewnienie opieki maluchom, ale też o stworzenie warunków dla ich rozwoju.

Ponad 100 dzieci znalazło miejsce w nowym przedszkolu w Jastkowie. Z udziałem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka odbyło się  uroczyste otwarcie budynku, którego budowa kosztowała 3,5 mln zł. Samorządowe przedszkole dysponuje salą "doświadczania świata", zabawkami wspomagającymi rozwój dzieci, a także korektę postawy i słuchu. Nowo zatrudnione osoby będą prowadziły różnego rodzaju zajęcia dodatkowe.
Gmina Jastków na realizację inwestycji uzyskała 800 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Obok przedszkola funkcjonuje żłobek. „Akademia Malucha” to nowoczesny budynek. Przestronne sale oraz bogate wyposażenie to atuty nowo powstałej placówki. Pracę organizuje wykwalifikowana i doświadczona kadra, stosując różnorodne metody i formy wspierania rozwoju dzieci.

- Te inwestycje są prorozwojowe, prorodzinne. Jeśli rodzice widzą, że mają świetne warunki do tego, żeby odprowadzać swoje pociechy do żłobka czy przedszkola, to plany rodzinne pojawiają się szybciej - mówił wojewoda.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama