Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ci, którzy chcą pomagać

Caritas Archidiecezji Lubelskiej po raz szósty wyróżniła wyjątkowe osoby, które każdego dnia angażują się w działania dla innych.

W Domu Nadziei Caritas odbyło się doroczne spotkanie podsumowujące rok pracy wolontariatu Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Była to także okazja, aby młodzież działająca w szkolnych kołach Caritas spotkała się w szerszym gronie niż na co dzień, i by zobaczyła, jaka tkwi w nich siła. 

W gali uczestniczyło jedenaście Szkolnych Kół Caritas z Lublina, Chełma, Sawina, Dorohuska, Końskowoli, Poniatowej i Rudy-Huty. Łącznie ok 140 wolontariuszy.

Rozstrzygnięcie konkursu na Wolontariusza Roku to moment, w którym Caritas co roku indywidualnie chce nagrodzić wyjątkowych wolontariuszy.  Centrala Caritas najczęściej nie zna poszczególnych wolontariuszy osobiście. To opiekunowie zgłaszają maksymalnie trzy osoby ze swojego koła, które chcieliby wyróżnić. Kapituła konkursu przegląda zgłoszenia i na ich podstawie wybiera trzy osoby z diecezji, które najbardziej zaangażowały się w pomoc innym. 

W tym roku tytułem wolontariusza roku Caritas Archidiecezji lubelskiej wyróżniono trzy osoby. - To trzy wolontariuszki z SKC przy Szkole Podstawowej nr 7 im. gen. Władysława Sikorskiego w Chełmie: Anna Weronika Szczablewska, Lena Pejo, Julia Magdalena Monastyrska - wyjaśnia Monika Matacz, koordynator wolontariatu Caritas. - II miejsce zajęła Martyna Chachaj z SKC przy Publicznej SP nr 1 w Krasnymstawie - jednocześnie wolontariuszka Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie, a III miejsce przypadło Katarzynie Król z SKC przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy