Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ksiądz Paweł Gołofit zaprasza na wyjątkowy koncert

Już 3 lutego o godz. 19 zespół Good God poprowadzi Wieczór Chwały w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie.

Zespół Good God swoją muzyczną przygodę rozpoczął w 2011 r. w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Klerycy Paweł, Adrian, Dawid, Franek i Michał założyli grupę  muzyczną, która wszem i wobec miała obwieszczać, że Bóg jest dobry.

Po niespełna trzech latach działalności wydali debiutancką płytę zatytułowaną „Droga ocalenia”. Kilka miesięcy później utwór z tej płyty „Przybądź Duchu Paraklecie” znalazł się na szczycie „Listy z mocą” (ogólnopolskiej listy przebojów chrześcijańskich), a młodzi muzycy postanowili zgłosić swój udział w Koncercie Debiuty 2015 im. Moniki Brzozy. Tam wyjątkowo spodobali się publiczności, która przyznała im specjalne wyróżnienie.

Po kilku latach trzech członków zespołu zostało wyświęconych i rozpoczęło posługę w parafiach, a dwóch wybrało inną drogę życiową. Kariera zespołu jednak nie skończyła się, a wręcz przeciwnie, nabrała tempa. 

Dziś muzycy mają na swoim koncie kolejną płytę zatytułowaną „On jest” i koncertują w całej Polsce. 

W najbliższą niedzielę w parafii św. Maksymiliana Good God będzie tworzył oprawę muzyczną Wieczoru Chwały, a wcześniej będzie także posługiwał muzycznie w czasie Eucharystii o godz. 18.

- Chcemy poprzez muzykę i śpiew robić to, do czego został powołany każdy człowiek - oddawać chwałę Bogu, czyli pokazywać, jak wielki jest Bóg, a jak mały Jego sługa - człowiek - podkreśla ks. Paweł Gołofit - wokalista Good God. - Okazuje się jednak, że im bardziej oddaję Bogu chwałę, uwielbiam Jego imię, tym bardziej On mnie uwalnia, uzdrawia i wywyższa. On pokazuje, że moje miejsce, jako dziedzica Królestwa Bożego, jest przy Królu - mówi ks. Paweł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy