Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trwają zapisy na VII Warsztaty Muzyki Gospel

Muzyczne wydarzenie po raz kolejny organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, a warsztaty poprowadzi Grzegorz Głuch, lider zespołu Gospel Rain.

Warsztaty odbędą się od 8 do 10 lutego. Będzie to okazja do stworzenia niemal 100-osobowego chóru, który powracając do korzeni muzyki gospel, wystąpi podczas wielkiego koncertu finałowego, w towarzystwie instrumentalistów zespołu Gospel Rain oraz zaproszonych gości. 

Zajęcia warsztatowe poprowadzi Grzegorz Głuch - kompozytor, dyrygent, autor tekstów, wokalista, aranżer oraz producent muzyczny. Twórca i animator muzyki gospel, założyciel i lider zespołu Gospel Rain. Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyki gospel w całej Polsce, to dyrygent chórów: m.in. Świdnik Gospel Choir, Chadek Gospel Choir oraz Krasnobrodzki Gospel, współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej.

Gościem specjalnym warsztatów będzie Gabi Gąsior - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show “Bitwa na głosy” w drużynie braci Golec. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie”, który ukazał się w marcu 2014 roku oraz płytę świąteczną „Narodził się Jedyny Król” wydaną w grudniu 2015 roku.

Warsztaty będą okazją do nauki kilkunastu specjalnie przygotowanych piosenek w wielogłosowej aranżacji wokalnej, które zostaną wykonane podczas koncertu finałowego 10 lutego 2019 roku o godz. 19.00 w Sali Kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. W czasie prób i zajęć emisyjnych uczestnicy będą mogli poznać i skorzystać z różnych technik rozwoju śpiewania.

By wziąć udział w warsztatach, należy do 6 lutego przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy Link do formularza zapisów

Liczba miejsc jest ograniczona. Zaproszone są osoby powyżej 16 roku życia. Istnieje jednak możliwość udziału dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia, pod opieką osób dorosłych. 

W ostatnich edycjach warsztatów, jak informują organizatorzy, wzięło udział łącznie aż 450 osób szukających radości i spełnienia we wspólnym śpiewaniu. - Wierzymy, że tegoroczne warsztaty również będą znakomitą okazją do rozwinięcia umiejętności wokalnych, kształtowania swego warsztatu śpiewu, wydobycia wielu pozytywnych emocji oraz rozpalenia pasji muzycznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama