Nowy numer 34/2019 Archiwum

Dzień modlitwy i skupienia dla młodzieży

Wydarzenie modlitewne i integracyjne dla chłopców i dziewcząt organizują Siostry św. Józefa z Cluny w Lublinie.

Zgromadzenie Sióstr św. Józefa z Cluny zaprasza na dzień modlitwy i skupienia dla dziewcząt i chłopców. Odbędzie się on 9 marca w domu św. Józefa z Cluny przy ul. Ks. M. Słowikowskiego 1 a w Lublinie. Rozpoczęcie o godz. 10. Przewidywanie zakończenie o godz. 17.

W programie spotkanie integracyjne przy kawie i ciastku, dzielenie się świadectwem życia i wiary, Msza św. z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu, medytacja nad Ewangelią, dzielenie się Słowem Bożym, możliwość spowiedzi, obiad i podwieczorek.

Dzień skupienia poprowadzi ks. dr Rafał Pastwa oraz Siostry św. Józefa. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 888 553 340 lub e-mail: ronaalves@wp.pl.

W roku 1992 siostry św. Józefa z Cluny przyjęły zaproszenie z Polski, a dokładnie z Lublina. Najpierw przyjechały trzy: ze Szwajcarii, z Belgii i z Madagaskaru. Nie znały polskiego, ale wybierając zgromadzenie, które ma ponad 400 domów na świecie, wiedziały, że realna jest praca w różnych krajach.

Dziś w Lublinie pracują siostra Małgorzata ze Szwajcarii, siostra Weronika z Portugalii oraz siostry Aimée i Florence z Madagaskaru. Siostry, wraz z nauczycielami i wychowawcami prowadzą w Lublinie Dom św. Józefa, gdzie organizują zajęcia dla dzieci oraz prowadzą przedszkole.

- W naszym charyzmacie jest m.in. nauczanie i wychowywanie dzieci. Zajmujemy się także starszymi, chorymi, więźniami, pomagamy w parafiach. Jednak w Polsce na razie skoncentrowałyśmy się na dzieciach - mówi siostra Małgorzata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL