Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Muzyka może stać się własnością człowieka

Już niebawem wybrzmią wielkie utwory Beethovena, Lutosławskiego, Ravela i Schuberta. W klimat muzyki lubelską publiczność wprowadzi dr Teresa Księska-Falger, pianistka, pedagog i animator kultury.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Opus Magnum - KULowskie wieczory z muzyką. Najbliższy odbędzie się 24 lutego o godz. 18. w auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego na katolickim uniwersytecie przy Al. Racławickich 14 w Lublinie.

Koncert organizowany jest z okazji kolejnej rocznicy śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora uczelni. W nadzwyczajnym koncercie kameralnym wystąpią: Szymon Krzeszowiec (skrzypce) i Bartosz Bednarczyk (fortepian). Wybrzmią utwory Beethovena, Lutosławskiego, Ravela i Schuberta. Słowo o muzyce skieruje do publiczności dr Teresa Księska-Falger, pianistka, pedagog i animator kultury.

- Muzyka klasyczna może stać się w określonych sytuacjach własnością każdego człowieka. Wystarczy raz przyjść na koncert, zetknąć się z tym rodzajem muzyki w sposób świadomy i wolny. Ta muzyka oczywiście posługuje się innym językiem niż ten, którego używamy na co dzień. Opowiada o stanach ludzkiego przeżycia. Niektórych utworów należy słuchać wiele razy, żeby je zrozumieć - tłumaczy dr Księska-Falger.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy