Nowy numer 22/2020 Archiwum

Muzyka może stać się własnością człowieka

Już niebawem wybrzmią wielkie utwory Beethovena, Lutosławskiego, Ravela i Schuberta. W klimat muzyki lubelską publiczność wprowadzi dr Teresa Księska-Falger, pianistka, pedagog i animator kultury.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Opus Magnum - KULowskie wieczory z muzyką. Najbliższy odbędzie się 24 lutego o godz. 18. w auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego na katolickim uniwersytecie przy Al. Racławickich 14 w Lublinie.

Koncert organizowany jest z okazji kolejnej rocznicy śmierci ks. Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora uczelni. W nadzwyczajnym koncercie kameralnym wystąpią: Szymon Krzeszowiec (skrzypce) i Bartosz Bednarczyk (fortepian). Wybrzmią utwory Beethovena, Lutosławskiego, Ravela i Schuberta. Słowo o muzyce skieruje do publiczności dr Teresa Księska-Falger, pianistka, pedagog i animator kultury.

- Muzyka klasyczna może stać się w określonych sytuacjach własnością każdego człowieka. Wystarczy raz przyjść na koncert, zetknąć się z tym rodzajem muzyki w sposób świadomy i wolny. Ta muzyka oczywiście posługuje się innym językiem niż ten, którego używamy na co dzień. Opowiada o stanach ludzkiego przeżycia. Niektórych utworów należy słuchać wiele razy, żeby je zrozumieć - tłumaczy dr Księska-Falger.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama