Nowy numer 21/2020 Archiwum

"Provisorium. Nieregularny dziennik z podróży" Jacka Brzezińskiego

Spotkanie promujące tę oryginalną książkę odbędzie się 25 lutego w Centrum Kultury w Lublinie.

We wstępie Jacek Brzeziński pisze: „Chcę zaznaczyć, że nie pretenduję do miana pisarza. Nigdy nie pisałem dziennika teatralnego jako autonomicznego dokumentu z nastawieniem, że powstanie z niego publikacja. Ta, jako „dziennik z podróży Teatru Provisorium, jest wyborem uczynionym z moich zapisków (choć nieregularnych) pełniących funkcje terapeutyczną”.

Zdaniem ks. Mariusza Lacha „Provisorium. Nieregularny dziennik z podróży” J. Brzezińskiego nie jest opisem instytucjonalnych działań, ale żywych, wrażliwych ludzi. Książka stanowi również ciekawy kontekst dla przemian kulturowych i społeczno-politycznych w latach 1979-2012.

Autor książkę zadedykował swojej żonie Hani. Jak podkreśla, ona była tą osoba, która go zawsze wspierała, zajmowała się domem i dziećmi, gdy on był w podróży. Książka jest świetnie wydana, opatrzona licznymi fotografiami. – Wygląda to trochę tak, jakbym opowiadał sam sobie – mówi z uśmiechem Brzeziński.

Spotkanie promujące książkę odbędzie się 25 lutego w Centrum Kultury w Lublinie o godz. 17, w sali kinowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama