Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ferie zimowe 2019 w Lublinie i Chełmie. Zabrakło miejsc w bibliotekach

W ciągu kilku godzin rozeszły się wolne miejsca na zajęcia dla dzieci podczas ferii zimowych. Swoje propozycje przygotowały różne ośrodki lubelskie i chełmskie.

Każda z bibliotek w Lublinie oraz w Chełmie ma swój pomysł na dobre spędzenie ferii. Jedni postawili na planszówki, inni na warsztaty plastyczne, cyrkowe, zajęcia detektywistyczne lub, jak w Chełmie, na spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy będą opowiadać o swojej pasji.

- Zaczęliśmy od spotkania z panią Anną Frymus - regionalnym koordynatorem ds. filatelistyki z Poczty Polskiej oraz chełmskim filatelistą - panem Sławomirem Opałczyńskim, którzy opowiedzieli nam o swojej pasji zbierania znaczków pocztowych, kopert oraz pocztówek. Na tych niezmiernie ciekawych warsztatach, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy filatelista - obejrzeć klasery ze znaczkami, używając przy tym lupy i pęsety. Uczestnicy poznali historię powstania znaczka pocztowego, a także mogli zobaczyć te najcenniejsze i najpiękniejsze. Być może warsztaty staną się dla naszych czytelników doskonałym początkiem filatelistycznej pasji - mówi Anna Małysz z Chełmskiej Biblioteki Publicznej. 

Zajęcia dla dzieci cenią  nie tylko najmłodsi, którzy mają okazję by wyjść z domu podczas ferii i ciekawie spędzić czas, ale też rodzice.

- Po pierwsze to propozycja dla dzieci, które nie wyjechały na ferie, oderwanie ich od telewizora czy komputera, przed którymi dzieci spędzają niestety dużo czasu, po drugie możliwość spotkania z rówieśnikami, poznanie nowych przyjaciół, zdobycie jakiejś wiedzy, czy umiejętności przy okazji świetna zabawa i po trzecie, dla rodziców bardzo ważne, oddanie dzieci pod czyjąś opiekę, podczas gdy sami muszą pójść do pracy. Nic dziwnego, że miejsca na zajęcia w bibliotece tak szybko się kończą - mówi Joanna Makowska, mama dwójki dzieci korzystających z zajęć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama