Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nie żyje dr Kinga Stasiak, pracownik Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL

Dr Kinga Stasiak zmarła po ciężkiej chorobie 14 lutego 2019 r. Miała 38 lat.

Dr Kinga Stasiak była pracownikiem Katedry Prawa Międzynarodowego i Amerykańskiego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

Przedmiotem jej badań były zagadnienia międzynarodowego prawa karnego i humanitarnego, odpowiedzialności międzynarodowej, sądownictwa międzynarodowego i organizacji międzynarodowych.

Jest autorką monografii "Trybunały umiędzynarodowione w systemie międzynarodowego sądownictwa karnego" (Lublin 2012), a także licznych artykułów naukowych w języku polskim i angielskim, opublikowanych zarówno w pracach zbiorowych, jak i renomowanych czasopismach naukowych. Zawsze rzetelnie i dociekliwie prowadziła swoje badania. Miała szczególny dar znajdowania interesujących tematów, które prezentowała zarówno w pracach naukowych, jak i podczas licznych konferencji. Swoją wiedzę pogłębiała, uczestnicząc w zagranicznych szkoleniach i stażach naukowych.

Jej ogromną pasją była dydaktyka. Prowadzone przez nią zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem studentów, którzy uczęszczali na nie z entuzjazmem – wykładała prawo międzynarodowe publiczne i powiązane z nim przedmioty w języku polskim i angielskim. Przez wiele lat z niezwykłym zaangażowaniem przygotowywała drużyny KUL do udziału w międzynarodowych konkursach prawniczych. Władając biegle językiem angielskim współorganizowała dla studentów coroczne Legal Forum. Jako koordynator wydziałowy programu Erasmus + opiekowała się odwiedzającymi KUL studentami i pracownikami zagranicznych uczelni.

Wspólnie z przyjaciółmi angażowała się w dzieła charytatywne, organizując pomoc potrzebującym m.in. w ramach akcji Szlachetna Paczka czy wspierając fundusz UNICEF.

Była osobą niezwykle pracowitą i obowiązkową, zawsze można było na miej polegać. Otwarta na ludzi, wrażliwa i radosna. Podczas choroby cierpliwa, do końca zachowała spokój i pogodę ducha. Zmarła 14 lutego 2019 r. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 lutego o godz. 12 w parafii Przemienienia Pańskiego w Garbowie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy