Nowy numer 43/2020 Archiwum

Porady prawne i psychologiczne. Codziennie darmowa i profesjonalna pomoc w Lublinie

Pomoc ze strony adwokatów, radców prawnych, psychologów, psychoterapeutów, pracownika socjalnego można codziennie otrzymać w Stowarzyszeniu "Agape" w Lublinie i jego filiach na Lubelszczyźnie.

Stowarzyszenie "Agape", którego siedziba mieści się przy ul. Bernardyńskiej 5 w centrum Lublina, prowadzi Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. - Do jego zadań należy bezpłatne poradnictwo prawne i psychologiczne wraz z pomocą psychologiczną dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, osób należących do ich rodzin oraz świadków przestępstw. Ośrodek realizuje także bezpłatne wsparcie socjalne - wylicza Urszula Paździor z zarządu Agape.

Fundusz sprawiedliwości

Osoby zgłaszające się do ośrodka mogą skorzystać z nieodpłatnych form pomocy prawnej, psychologicznej oraz terapeutycznej przez cały rok, od poniedziałku do piątku, zgodnie ze standardami pracy określonymi i wyznaczonymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości. - Ważne jest to, że dojazd do ośrodka i jego filii może być zrefundowany - dodaje U. Paździor.

Zarząd podkreśla, że kadrę Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Agape stanowią specjaliści o dużym doświadczeniu merytorycznym. Wsparcie psychologiczne udzielane jest przez radców prawnych, adwokatów, a psychologiczne - przez psychologów, psychoterapeutów oraz terapeutów uzależnień.

Gdzie uzyskać pomoc prawnika i psychologa?

Stowarzyszenie "Agape" w ramach wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości zapewnia pomoc prawną, psychologiczną i socjalną w następujących miejscowościach na Lubelszczyźnie:

w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 5, tel. (81) 534 38 87,
w Świdniku przy ul. kard. Wyszyńskiego 32, w budynku kancelarii obok "okrągłego" kościoła, tel. 782 515 474,
w Łęcznej przy pl. Kościuszki 22, w budynku Urzędu Miasta, tel. 782 515 474,
w Kraśniku przy ul. Oboźnej 2A, tel. 782 515 474,
w Bychawie w Bychawskim Centrum Kultury przy ul. Piłsudskiego 34, tel. 782 515 474,
w Puławach przy ul. Słowackiego 32, przy parafii Brata Alberta, tel. 601 561 250,
w Opolu Lubelskim przy ul. Lubelskiej 4, w budynku Urzędu Miasta, tel. 782 515 474,
w Dęblinie przy ul. Rynek 12, tel. 601 561 250.

Jak się zapisać na darmowe porady?

Na porady prawnika i psychologa obowiązują zapisy. Można się na nie zapisać telefonicznie pod numerem: (81) 534 38 87 oraz 782 515 474, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 19. Ważne, by w rozmowie poinformować, w którym mieście chce się skorzystać z porad. Na poradę u prawnika lub psychologa można zapisać się osobiście - w godzinach pracownika dyżurującego jako wsparcie socjalne pod wskazanym adresem poszczególnych filii, których adresy znajdują się na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama